Forum ezoteryczne > Forum prawo przyciągania

Chcę mieć dużo pieniędzy, jak je przyciągnąć

(1/4) > >>

Szoku:
Hasło powtarzane prawdopodobnie przez większość z nas, a mianowicie "chcę mieć dużo pieniędzy". Hasło to jest zarazem ogromnym błędem, który źle działa na naszą podświadomość. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ podajemy sobie złe pragnienia i podświadomość zwyczajnie ich nie odbiera i nie chce realizować.

Czy pieniądze dają szczęście? Nie! Pieniędzy nie można zjeść, nie można się nimi ubrać, nie można na nich podróżować.

Pukniesz się teraz w czoło i powiesz - ale przecież można to wszystko za nie zrealizować, a mianowicie, można za nie kupić jedzenie, fajne ubrania i można za nie jechać na wczasy!

 I kolejny błąd w podejściu!

Owszem, wszystko to kupisz, ale nie jest to Twoim celem i wcale nie próbuję Ci prać mózgu. Popatrz: nie kupujesz produktów i usług, tylko spełniasz pewne potrzeby i pragnienia.
Kupujesz nowy komputer nie dlatego żeby go mieć, ale żeby na nim pracować. Kupujesz nowe ubranie, żeby podobać się innym (także sobie), jedziesz na wycieczkę w ciepłe kraje, żeby odpocząć (doznania fizyczne, psychiczne i duchowe).

I to właśnie na tych kwestiach musisz się skupić: wyselekcjonuj je, dopracuj i uwzględniaj je przy realizowaniu swoich celów, a także przy zarabianiu pieniędzy.

Czy ktoś chciałby rozwinąć moją myśl?

kimekshop:
W 100% się z Tobą zgadzam.. słowa "pieniądze szczęścia nie dają" to ogromny błąd. Jeżeli chcemy nowy samochód to żeby nim jeździć.. trzeba umieć gospodarować pieniędzmi aby spełniać swoje podstawowe potrzeby i pragnienia.

Mitka:
Tekst powinien być ułożony w formie twierdzącej czasu teraźniejszego, ponieważ afirmując w czasie przeszłym tworzysz jedynie wspomnienia, a w czasie przyszłym budujesz ciągłe oczekiwanie, że coś kiedyś się zdarzy. Czyli nie piszesz: „będę zarabiał dużo pieniędzy”, tylko: „zarabiam dużo pieniędzy”.

Lepiej unikać oczywistych kłamstw, bo oszukiwana podświadomość może nie zrozumieć naszych intencji. Zamiast mówić: „mam portfel pełen pieniędzy”, podczas gdy od kilku tygodni świeci on pustkami, znacznie uczciwiej jest afirmować: „przyciągam dużą ilość pieniędzy” lub „otwieram się na wysokie zarobki”.

cygan:

--- Cytat: kimekshop w Październik 28, 2013, 10:43:39 pm ---W 100% się z Tobą zgadzam.. słowa "pieniądze szczęścia nie dają" to ogromny błąd. Jeżeli chcemy nowy samochód to żeby nim jeździć.. trzeba umieć gospodarować pieniędzmi aby spełniać swoje podstawowe potrzeby i pragnienia.

--- Koniec cytatu ---
Fakt pieniądze szczęscia nie dają, dają je dopiero zakupy :) Zgodzę sie w częsci z Tobą, ale patrzac z mojej perspektywy to majac pieniądze możesz miec praktycznie wszystko.

ravcik5Rm:
Prawie wszystko. Dopiero kiedy straciłam wszystkie pieniądze i mój ukochany mnie nie opuścił, ale mi cierpliwie pomagał, zdałam sobie sprawę z tego jakie mam szczęście.Tej jednej rzeczy nie będziesz mieć za pieniądze, jeśli ma być szczera.

Ale z drugiej strony, możesz czuć się szczęśliwy i bez tego. W takim wypadku pieniądze zapewnią Ci kupno wszystkiego, czego potrzebujesz.

A z jeszcze innej strony... jeśli czegoś potrzebujesz, to samo do Ciebie przyjdzie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej