Autor Wątek: Leczenie hipnozą  (Przeczytany 7388 razy)

adanea

• Jr. Member
  • **
Leczenie hipnozą
« dnia: Listopad 24, 2013, 02:38:26 pm »
Witajcie Kochani,
czy faktycznie możliwe jest leczenie hipnozą? Moja droga przyjaciółka poleciła mi leczenia schorzenia nogi właśnie hipnozą ale patrzę na to dość sceptycznie. A jakie są Wasze doświadczenia? Warto się odważyć czy lepiej korzystać z bardziej konwencjonalnych metod?

Klaudiusz Emmerle

• EKSPERT na FORUM
  • Full Member
  • Indywidualne i grupowe sesje hipnoterapii.
    • www.hypno.pl
Odp: Leczenie hipnozą
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 25, 2013, 05:46:50 pm »
 Bardzo zależy od tego, jakie to schorzenie. Napisz o co dokładnie chodzi, to z przyjemnością postaram się coś doradzić.
www.hypno.pl - moja strona o hipnozie i hipnoterapii.

cygan

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 10, 2014, 10:36:22 am »
Leczenie hipnozą jest rzeczywiście możliwe, lecz hipnozy do leczenia używa się lecząc choroby na podłożu psychicznym i bardziej jest powiązana z tą sferą, bo powiedz w jaki sposób chcesz sobie pomóc hipnozą w leczeniu nogi?

Anabella

• EKSPERT na FORUM
  • Jr. Member
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 17, 2014, 07:44:15 pm »
Oczywiście, że można leczyć. Problem zdrowotny może mieć związek z sytuacją, która miała miejsce w poprzednim życiu. Dzięki hipnozie możemy to sprawdzić i skasować pamięć tamtego zdarzenia. To może sprawić, że nie będziemy mieć problemów z nogami.

krystian_p1289

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 08, 2014, 09:19:53 am »
Moja znajoma korzystała z takiej metody leczenia/terapii. Problem nie zniknął natychmiastowo, jednak po samej sesji hipnotyzującej dało się zaobserwować wiele zmian. Po jakimś czasie faktycznie jej stan zdrowia się poprawił

kimi

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 23, 2014, 02:47:26 pm »
Ja dzięki hipnozie wyleczyłem się z nadwagi.

Zacząłem zdrowo i regularnie się odżywiać - bardzo mi to pomogło a wystarczyło kilka razy odsłuchać nagranie hipnotyczna na odchudzanie. Polecam i wam tego typu techniki.

tomek-kdc

• Newbie
  • *
    • Tanie noclegi w Warszawie
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 03, 2014, 09:05:19 am »
Ja jeszcze nie korzystałem z możliwości leczenia hipnozą. Może dzięki Waszym informacjom jednak się przełamię :) Przy okazji chciałem spytać czy hipnoza odbywa się w całkowitej ciszy czy przy muzyce? Jeśli przy muzyce to jakiej np.? Może znacie jakieś konkretne utwory? Pozdrawiam.

Klaudiusz Emmerle

• EKSPERT na FORUM
  • Full Member
  • Indywidualne i grupowe sesje hipnoterapii.
    • www.hypno.pl
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 11, 2014, 07:59:18 pm »
Przy okazji chciałem spytać czy hipnoza odbywa się w całkowitej ciszy czy przy muzyce? Jeśli przy muzyce to jakiej np.? Może znacie jakieś konkretne utwory? Pozdrawiam.

Właściwie zależy to od gustu danego hipnotyzera/hipnoterapeuty. Ja lubię pracować w cichym otoczeniu, ale na przykład słynny Kaszpirowski miał jakąś muzyczkę w tle.

Co do konkretnego utworu - też nie ma to większego znaczenia. Jeśli już decydujemy się na muzykę, to na pewno warto, żeby było to coś spokojnego, no i zdecydowanie musi to być muzyka instrumentalna bez żadnego wokalu (bo w takim wypadku osoba uczestnicząca w sesji bardzo by się rozpraszała i trochę bała czy czasem nie zasugeruje się treścią jakiejś piosenki).

Co do gatunków - a bo ja wiem? Medytacyjna, New Age, Ambient może? Jeśli już koniecznie chcesz pracować przy muzyce to zrób zapas kilku różnych gatunków i zapytaj osoby z którą będziesz pracować, co się jej podoba, bo nie każdy reaguje tak samo - na przykład mnie osobiście muzyka New Age drażni zamiast uspokajać - a już jak słyszę piski delfinków to w ogóle mogę zapomnieć o relaksie :)

0oo - właśnie wpadło mi do głowy - nagranie szumu fal. Rytmiczne, dzięki temu hipnotyzujące, większość ludzi raczej lubi ten dźwięk i ma z nim dobre skojarzenia.

Tylko proszę - bez delfinków :)
www.hypno.pl - moja strona o hipnozie i hipnoterapii.

Wczykij

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 14, 2014, 01:10:00 pm »
Ja jak poszedłem na leczenie hipnozą nałogów to także hipnoterapeuta korzystał z muzyki w tle - z takich dźwięków bardziej niż muzyki - przyjemna, delikatna, odprężająca :)

ObeeMaster

• EKSPERT na FORUM
  • Full Member
  • Out of body experience wymiata!
    • Jak realizować swoje cele
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 14, 2014, 02:47:24 pm »
Gdzieś już o tym pisałem, może nawet powyżej, ale ostatnio u dentysty słyszę co gra? Gerelaxis w tle - od razu poznałem :)
Interesuję się OOBE i praktykuję je od 5 lat.

magyx

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 22, 2015, 01:03:11 pm »
Leczenie hipnozą jest rzeczywiście możliwe, lecz hipnozy do leczenia używa się lecząc choroby na podłożu psychicznym i bardziej jest powiązana z tą sferą, bo powiedz w jaki sposób chcesz sobie pomóc hipnozą w leczeniu nogi?
Hipnoza rzeczywiście bezpośredniego wpływu na nogę nie ma, ale odpowiednio przygotowana może polepszyć nastawienie i ogólne samopoczucie co pozytywnie wpływa na proces leczenia. Jest wiele takich historii że ktoś "nie dał się chorobie", najgorsze to się poddać i nie walczyć, wtedy nawet potencjalnie niegroźna choroba może mieć fatalne skutki

wiktorek

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 23, 2015, 08:46:47 am »
Racja, czyli hipnoza powinna sprawić, że chory ma większą chęć wyzdrowienia i myśli bardziej pozytywnie :)

krzysiekbol

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 24, 2015, 10:02:23 am »
Ma ktoś z Was już takie doświadczenie, że hipnoza pomogła mu w chorobie? Chętnie poczytam

Amaro

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 27, 2015, 09:48:09 am »
Hipnoza rzeczywiście bezpośredniego wpływu na nogę nie ma, ale odpowiednio przygotowana może polepszyć nastawienie i ogólne samopoczucie co pozytywnie wpływa na proces leczenia. Jest wiele takich historii że ktoś "nie dał się chorobie", najgorsze to się poddać i nie walczyć, wtedy nawet potencjalnie niegroźna choroba może mieć fatalne skutki
Bardzo ważne jest przekonanie chorego o tym że może wyzdrowieć, albo o tym jak szybko wyzdrowieje, chociaż niektórzy przesadzają. Wiedzą, że np. ma złamaną nogę i po zdjęciu gipsu nie może jeszcze za bardzo szaleć, ale mimo to pójdzie pograć w nogę, bo przesadnie wierzy w szybki zrost kości...

Kajko

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 03, 2015, 01:13:04 pm »
Szczerze mówiąc nie wpadła bym na to żeby nogę leczyć hipnozą... Hipnozą można leczyć umysł to jasne ale nogę?