Autor Wątek: Bon Garuda  (Przeczytany 1615 razy)

Beatka

• Newbie
  • *
Bon Garuda
« dnia: Grudzień 16, 2013, 05:53:43 pm »
Ostatnio otrzymałam w prezencie posążek Bon Garuda. Chciałabym się o nim czegoś więcej dowiedzieć. Wiem tylko, że według tradycji reprezentuje to bóstwo energię ognia. Podobno doskonale sprawdza się taki posążek w odpychaniu złej energii i agresji psychicznej innych osób. Czy ktoś ma taki posążek i może z czystym sumieniem stwierdzić, że faktycznie on działa? Czytałam też że jest on dobry także na fizyczne dolegliwości, ale nigdzie nie doczytałam na jakie konkretnie. Proszę o wypowiedzenie się w tym temacie, gdyż chciałabym go dobrze używać.

kaligraf4

• Newbie
  • *
Odp: Bon Garuda
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 16, 2014, 06:16:59 pm »
Wiem tylko, że według tradycji reprezentuje to bóstwo energię ognia.

no właśnie tradycji - dokładnie mówiąc wg. tradycji Jungdrung Bon (Wieczne Słowo). Bon Garuda to pewnie od nazwy sklepu i organizacji, które wzięły sobie Garudę na patrona.

Garuda to kania lub orzeł, drapieżny ptak. Poluje na węże, tak więc poza opiekowaniem się kundalini, pomaga przede wszystkim w chorobach płuc i żył. Wydaje się też że pomaga w sytuacjach kiedy ktoś utknął w danej sytuacji i nie widzi wyjścia. Albo kiedy ktoś "nie może rozwinąć skrzydał". Tu masz napisane całkiem sporo o praktykach uzdrawiania z nim związanych Czerwony Garuda. Napisz na pw, będę wkrótce pisał więcej o tym bogu to mogę Ci dać znać.

Polecam też O Orłach, Sokołach, Feniksach i Garudach w medytacji, buddyźmie, szamaniźmie
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2014, 10:28:06 pm wysłana przez kaligraf4 »