Autor Wątek: Motywacja do nauki  (Przeczytany 3577 razy)

Vizard

• Sr. Member
Motywacja do nauki
« dnia: Luty 25, 2014, 11:25:46 pm »
Chciałbym zachęcić Was do udzielenia się w wątku związanym z motywacją do nauki. Jak Wy motywujecie się do nauki, co Wam się przydaje do tego, co przeszkadza. Proszę o Wasze opinie. A tutaj inspiracja z innego forum.

Mgr inż. Krzakoski

• Newbie
  • *
Odp: Motywacja do nauki
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 06, 2014, 03:12:48 pm »
Chciałbym zachęcić Was do udzielenia się w wątku związanym z motywacją do nauki. Jak Wy motywujecie się do nauki, co Wam się przydaje do tego, co przeszkadza. Proszę o Wasze opinie. A tutaj inspiracja z innego forum.

ja ustawiałem sobie cel i nagrodę za jego osiągnięcie - to mnie motywowałem do nauki ale nie zawsze :)
Także z chęcią przetestuję sposób na motywację do nauki z tamtego forum :)

krystian_p1289

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 08, 2014, 09:46:24 am »
Mnie często motywują terminy. Jednak coraz częściej mowię do siebie "jeżli wykonasz coś od razu, późćniej będziesz mieć z głowy i więcej czasu wolnego" - o dziwo ostatnio to działa

Stanisław Kwasik - Szkoła Rozwoju Duchowego Zamość

• EKSPERT na FORUM
  • Full Member
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 09, 2014, 12:02:44 am »
Na ucznia ja, z racji wieku, już się nie nadaję, ale chętnie podzielę się moim doświadczeniem, które zdobyłem prowadząc taką właśnie terapię. Po pierwsze, szkoła, uczenie i uczenie się są u ucznia traktowane jako ciężki uraz psychiczny. Uczeń jest zmuszany do uczenia się przez rodziców, nauczycieli i przez samego siebie. To trzeba odreagować. Po drugie, trzeba przeprogramować zapis w podświadomości, że szkoła jest trudna, że można nie zdać egzaminów, a przez to nie osiągnąć życiowego  sukcesu. Ja tę trudność szkoły odreagowuję i wprowadzam zapis u ucznia, że szkoła jest lekka, łatwa i przyjemna, a uczeń jest bardzo zdolny i uczenie się przychodzi mu z łatwością. I tak się staje. Umysł ucznia ma bardzo dużo możliwości, żeby zablokować się przed wiedzą lekcyjną, a później, po przepracowaniu, żeby tę wiedzę odzyskać i ją właściwie użyć. Aby być bardzo dobrym uczniem, wystarczy na lekcji mieć umysł nastawiony na zdobycie wiedzy, którą aktualnie prezentuje nauczyciel.
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2014, 12:05:40 am wysłana przez Stanisław Kwasik - Szkoła Rozwoju Duchowego Zamość »
Stanisław Kwasik
Szkoła Rozwoju Duchowego Zamość
www.uzdrawianie.kwasik.pl

johnnorton

• Newbie
  • *
    • radca prawny Gliwice
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 11, 2014, 11:40:33 am »
Jeśli jesteś na studiach to motywacją do nauki będzie zaliczony rok. A jeśli starasz się o pracę to celem będzie zdobycie zatrudnienia.
Znam GFPTrans od niedawna.

mamamia

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 04, 2014, 01:23:53 pm »
z tą motywacją to róznie bywało, raz jest większa, raz jest mniejsza. ale niedawno znalazłam artykul o tym co można osiągnąc dzięki nauce - czyli artykuł na temat "Jak zostać milionerem". fajnie zostało przedstawione to, co daje nauka, ale tez to w jaki sposób siebie motywować do nauki i jak osiągać coraz więcej i więcej. Rzućcie okiem na artykuł.

trybik

• Newbie
  • *
    • szamba betonowe
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 11, 2014, 01:21:04 pm »
johnnorton podał słuszną sugestię odnośnie motywacji, a Ja dodam od siebie, że taką motywacją może być zwykła satysfakcja, że zrobiłeś wszystko co w Twojej mocy żeby osiągnąć jak najlepszy wynik w nauce :)
korzysta ktoś z EKO-TRANS szamba u siebie?

Fraida_pl

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 15, 2014, 01:10:28 pm »
Satysfakcja dla wielu osób to za mało i tutaj musisz mieć naprawdę bardzo wiele samozaparcia aby osiągnąć cel i zmotywować do nauki,myśl głównie o korzyściach jakie z tego płyną.
Sklep Czarodziejski FRAIDA.PL - www.fraida.pl
Sklep ezoteryczny.

ObeeMaster

• EKSPERT na FORUM
  • Full Member
  • Out of body experience wymiata!
    • Jak realizować swoje cele
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 14, 2014, 02:25:07 pm »
Od 3 miesięcy testuję trochę uczenie się przez sen. Puszczam sobie poradnik i idę spać. Powiem Wam, że jeszcze nie widzę jakiś znacznych efektów. Robię tak głównie języki obce.
Interesuję się OOBE i praktykuję je od 5 lat.

poldemar

• Newbie
  • *
  • Nie wszystko złote co się z wierzchu świeci...
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 15, 2015, 08:59:43 am »
Poczytajcie sobie też o hipnozie do nauki na stronie hipnoza do nauki
Macie tam ciekawy temat o efektach właśnie takiej hipnozy w nauce.
Opinie mówią same za siebie - to działa :)

Sam to POTWIERDZAM

chloe

• Newbie
  • *
    • Oczyszczanie karmy
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 20, 2016, 01:59:23 pm »
Ja przede wszystkim ustalam sobie cel do którego mam dążyć i dokładnie ustalam czas. Najlepszym rozwiązaniem jest dokładnie rozpisanie wszystkiego na kartce, notesie, ścianie - obojętnie, tak abym to widziałam. Korzystam z różnych sposobów. Najlepszym dla mnie jest muzyka relaksująca oraz kolorowa mapa myśli, która pozwala mi na to, aby szybciej zapamiętać.
Co to jest karma - dobra i przydatna wiedza