Autor Wątek: Hipnoza cena  (Przeczytany 2971 razy)

alołet

• Jr. Member
  • **
Hipnoza cena
« dnia: Sierpień 08, 2014, 02:40:01 pm »
zastanawiam się nad tym d czego zależy cena hipnozy? Z najtańszą sesją jaką się spotkalm to 150 zł i więcej.  Orientuje się ktoś od czego to zależy?

Klaudiusz Emmerle

• EKSPERT na FORUM
  • Full Member
  • Indywidualne i grupowe sesje hipnoterapii.
    • www.hypno.pl
Odp: Hipnoza cena
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 11, 2014, 01:26:35 pm »
Cena hipnozy/hipnoterapii zależy od osobistych ustaleń hipnotyzera/hipnoterapeuty. A jak dokonuje się takich ustaleń? Nie jestem oczywiście w stanie powiedzieć jak robią to moi konkurenci, mogę natomiast powiedzieć, co biorę pod uwagę ja sam:

Pierwszą sprawą są koszty prowadzenia działalności - podatki, ubezpieczenia, czynsze za gabinety, media, reklama, koszty dojazdów etc.

Drugą sprawą są koszty, które już poniosłem, ponoszę i spodziewam się ponosić w związku z uczeniem się zawodu - tutaj myślę o wszystkich warsztatach i seminariach, książkach, kursach, spotkaniach i oczywiście również o czasie, który mi to zabiera.

Trzecią sprawą jest porównanie ceny i jakości usługi do tego, co oferuje konkurencja. Tu biorę pod uwagę ceny innych hipnotyzerów.
Również gdzieś z tyłu głowy cały czas pamiętam o kosztach bardziej tradycyjnych terapii - na przykład klasycznej psychoterapii.  Zasada jest mniej więcej taka, że hipnoterapia powinna zabierać maksymalnie 1/10 czasu i kosztować maksymalnie 1/10 tego, co klient zapłaciłby za psychoterapię (chociaż bardzo często jest to nawet jeszcze mniej niż owa 1/10).

Podsumowując: hipnoterapia w Polsce kosztuje mniej więcej 100 do 400 zł za jedną sesję, całość terapii w poważniejszych przypadkach (powiedzmy depresja czy uzależnienie od alkoholu) powinna się zamknąć w granicach 500 do 1500 zł (to oczywiście zależy od ilości spotkań z hipnotyzerem - niektórzy mają niższe ceny jednej sesji, ale pracują wolniej; inny mają nieco wyższe ceny sesji, ale ilość spotkań jest niższa.)

Jest to całkiem niezła cena w porównaniu do psychoterapii, gdzie koszt pojedynczej sesji bardzo rzadko przekracza 100 zł, ale średnia ilość koniecznych sesji w przypadku depresji czy alkoholizmu to 150 do 300 (tworząc realny koszt rzędu 15.000 do 30.000 zł)
www.hypno.pl - moja strona o hipnozie i hipnoterapii.

estevez

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 19, 2015, 11:36:44 am »
tak właśnie myślałem, że hipnoza wykonywana przez prawdziwego hipnotyzera z kwalifikacjami nie jest tania. jednak mnie zawsze intrygowała hipnoza więc kiedy trafiłem na hipnotyczne nagrania do samodzielnej hipnozy to postanowiłem od razu je wypróbować. stosuję te nagrania od kilku tygodni jako wsparcie dla diety odchudzającej i widzę już pierwsze efekty. powoli eliminuję ze swojego życia kolejne złe nawyki przez które kiedyś przytyłem. hipnoza pomogła mi zwalczyć m.in. niechęć do ćwiczeń fizycznych.

Amaro

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 27, 2015, 09:56:38 am »
Cena zależy od różnych czynników, jednak nie powinniśmy się kierować tylko ceną. Moim zdaniem najlepiej płacić po prostu średnią cenę i wybierać hipnotyzera, który nie jest całkiem niedoświadczony, ale też żeby nie uważał się za najlepszego, bo nikt nie jest doskonały.

wiktorek

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 04, 2015, 01:54:30 pm »
Moim zdaniem do dłuższego stosowania najbardziej korzystne dla portfela są nagrania do autohipnozy

litoski

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 20, 2015, 04:52:48 pm »
zastanawiam się nad tym d czego zależy cena hipnozy? Z najtańszą sesją jaką się spotkalm to 150 zł i więcej.  Orientuje się ktoś od czego to zależy?
A co sądzicie o takich nagraniach hipnotycznych http://forumezoteryczne.pl/hipnoza-i-autohipnoza/hipnoza-mp3-hipnosencja-opinie/
czy one nie są podobnie skuteczne jak i hipnoza u hinoterapeuty?
Cena znacznie niższa z tego co widzę a opinie pozytywne.

Jadka

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 01, 2017, 01:36:14 pm »
Wow, 15 k robi wrażenie, jednak jest to oczywiście rozłożone na długi okres czasu, więc chyba się tak tego nie odczuwa. A Jaka jest częstotliwość? Czy to kwestia 4 razy w tygodniu wystarczy?