Autor Wątek: zmiana orientacji seksualnej  (Przeczytany 1987 razy)

narkoman

• Newbie
  • *
zmiana orientacji seksualnej
« dnia: Sierpień 21, 2014, 02:44:33 pm »
zastanawiam się jak to jest, czy z określoną orientacją seksualną człowiek się już rodzi i nie może tego zmienić, czy za tym stoją jakieś zmiany psychiczne, które doprowadziły do tego, że ktoś nagle staje się homoseksualny? U Pana na stroni widziałem artykuł poświęcony tematyce homoseksualizmu.
Stąd pytanie do Pana - czy osobiście miał Pan do czynienia z takimi przypadkami "powrotu" na stronę hetero?

Stanisław Kwasik - Szkoła Rozwoju Duchowego Zamość

• Moderator
  • Full Member
Odp: zmiana orientacji seksualnej
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 21, 2014, 05:30:17 pm »
http://www.uzdrawianie.kwasik.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=149:49-midzy-mczyzn-a-kobiet&catid=38:artykuy&Itemid=89

Ta problematyka jest opisana w artykule na mojej stronie "Między mężczyzną, a kobietą". Powyżej link do tego artykułu.
Miałem do czynienia z takimi przypadkami i udało mi się przywrócić do hetero. Dlatego nie zgadzam się z głoszonymi w mediach tezami, że jeśli ktoś jest homo, to ma taki być. A niby to dlaczego? Jak ktoś chce być, to niech będzie, ale niech nie mówi tym, którzy nie chcą być homo, że mają być.
Skąd się bierze homoseksualizm? Jest wiele przyczyn, np. dusza w poprzednich kilku wcieleniach była jednej płci, a teraz chce zmienić i doświadczać innej płci. Może być wychowanie. Ja pracuję nad człowiekiem, nad jego całością. I wszystko porządkuję. I układa się osobowość od nowa.
Stanisław Kwasik
Szkoła Rozwoju Duchowego Zamość
www.uzdrawianie.kwasik.pl

sugarman

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 18, 2014, 02:51:40 pm »
prawdę mówiąc nie wydaje mi się, ze to jest kwestia tego, że ktoś chce być homo lub nie chce  być. może to głupie tłumaczenie, ale dla mnie to trochę jakby tłumaczenie, że nagle chłopak chce być dziewczyną. Znane są przypadki, jednak każdy z nas wie jak to się odbywa i jakie są skutki. Tak samo jak naturalną sprawą jest nasza płeć, tak samo naturalną sprawą jest nasza orientacja. Ale to moje zdanie.

Stanisław Kwasik - Szkoła Rozwoju Duchowego Zamość

• Moderator
  • Full Member
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 18, 2014, 07:32:01 pm »
Szanuję Twoje zdanie. Kiedyś homoseksualizm był zakazany. Dzisiaj, jak ktoś publicznie wypowiada się nie po myśli homoseksualistów, to jest nazywany homofobem. Czyli nic nie można mówić przeciwko, bo jest zaraz atak. Jednakże nie wszyscy, którzy mają pociąg seksualny do tej samej płci, chcą być homoseksualistami. Miałem kiedyś pacjentkę, młodą dziewczynę, która powiedziała mi, że jak nie wyjdzie z homoseksualizmu, to popełni samobójstwo. Odnoszę wrażenie, że to starzy homoseksualiści walczą o narybek. Jak ktoś mówi, że z homoseksualizmu można wyjść, to jest zaraz krzyk. A niby to dlaczego?
Istota homoseksualizmu tkwi na głębokich poziomach, i trzeba do nich dotrzeć. Tego się nie zrobi pogadanką. Tajemnica może tkwić np. w poprzednich wcieleniach.
Stanisław Kwasik
Szkoła Rozwoju Duchowego Zamość
www.uzdrawianie.kwasik.pl