Autor Wątek: Co ma wpływ na jakość snu?  (Przeczytany 1542 razy)

Agata83

• Newbie
  • *
  • Oczy są ślepe, należy szukać sercem.
Co ma wpływ na jakość snu?
« dnia: Styczeń 16, 2015, 10:39:51 am »
Co według was wpływa na jakość naszego snu? Czasami bywa tak, że śpimy długo, a mimo to nie wstajemy wypoczęci. Jak to jest? Myślicie, że wpływ na to może mieć producent kołder i to jakich materiałów używa do produkcji swoich wyrobów? Słyszałam, że lepiej śpi się w pościeli wykonanej z naturalnych materiałów, a nie syntetycznych tworzyw. Może więc warto zainwestować w porządną pościel?

Oliwka88

• Full Member
  • Lubię ciekawostki, lubię świat
Odp: Co ma wpływ na jakość snu?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 28, 2015, 08:48:11 pm »
Teoretycznie na spanie ma wpływ cała masa czynników, ale ja osobiście bym nie wchodziła w skrajności.

To znaczy tak - ja problemów ze snem nie mam, mogłabym spać nawet na podłodze i bym się wyspała, ale znam ludzi, którzy wyczują przysłowiowe ziarnko grochu pod siedmioma materacami i tacy ludzie mają kiepsko ze spaniem - tylko im współczuć.

Dobry materac i miękka kołdra, a problemy ze snem to przeżytek ;)
Ciekawy filmik o odmrożeniach (uwaga! Mocne zdjęcia... https://www.youtube.com/watch?v=-VIECb-Bqyk )

jackol

• Newbie
  • *
    • lakiery hybdrydowe
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 15, 2015, 07:36:44 pm »
Wszystko po troszku. Nie tylko materac, ale i jak się odżywiamy. Ogólnie mówiąc styl życia :)

gawronski

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 20, 2015, 12:15:09 pm »
Stres ma bardzo negatywny wpływ na jakość snu

vege_Bolek

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 11, 2017, 02:56:27 pm »
Jest wiele czynników może być to stres,styl życia a nawet dieta. Ja długo miałem problemy z wysypianiem się, byłem ciągle zmęczony, rano miałem problem z wybudzeniem się. Na dodatek moja dziewczyna mówiła, że okropnie chrapię. W efekcie byłem niewyspany i poirytowany i moja dziewczyna też tylko, że przeze mnie.Trochę zmieniłem styl życia, zacząłem przywiązywać większą uwagę do warunków w jakich zasypiam no i staram się rzucić palenie. Podobno jest już lepiej więc mam nadzieję, że ten stan się utrzyma.

marialuka

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 09, 2018, 03:30:02 pm »
Wczesne pójście do łóżka

Jak mówią lekarze, jeżeli 8 godzin snu w zupełności wystarcza, nie oznacza to, że 12 godzin będzie jeszcze lepsze. Za dużo snu też może prowadzić do kłopotów zdrowotnych, dlatego nie kładź się do łóżka przedwcześnie, kiedy wcale tego nie potrzebujesz.

Olenka7oo

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 01, 2018, 03:11:50 pm »
Na jakoś snu ma wiele czynników takich jak nasze samopoczucie, poziom stresu, zmęczenie, dieta. Ważne jest, aby nie jeść tuż przed snem i najlepiej nie patrzeć w ekran telewizora lub komputera. Dobrze jest poczytać książkę, wyciszamy się wtedy. Dobrze też jest przewietrzyć pokój i zmieniać często pościel  ;D
Jeśli przychodzisz więcej niż raz, w jedno miejsce, z tą samą osobą to myślę, że nie możesz już nigdy powiedzieć, że to tylko twoje miejsce.
Lauren Kate

meditate778

• Newbie
  • *
    • dźwięki natury - darmowe nagrania
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 02, 2018, 09:53:00 pm »
w moim przypadku najważniejsze jest trzy rzeczy: chłodne powietrze w pokoju pomiędzy 17- 19 stopni, tak żeby bez kołdry spać się nie dało a pod kołdrą było ok, druga rzecz to czas spania, ja mam 31 lat i dla mnie 6 godzin to za mało po 5 dniu spania po 6h energia spadała i było coraz gorzej, idealnie jest około 8 może 7,5 no i w miarę o regularnych porach, trzecia rzecz to nie jeść już godzine dwie przed snem żeby żołądek dokończył robotę i przygotował się do regeneracji. Te trzy rzeczy są moim zdaniem najważniejsze, kolejne to przewietrzenie pokoju, musi być tlen zwłaszcza jeśli w tym pokoju również przebywamy w ciągu dnia (dwutlenek węgla jest cięższy od powietrza i w małym pokoju może zalegać na dole na poziomie łóżka). Warto unikać też komputera i niebieskiego światła przed snem, ja np czasami pale żarową lampkę (żółte światło) i czytam, nie warto też drążyć rzeczy powodujące skok emocji, raczej coś spokojnego. Bardzo dobrze zasypiam również gdy zmęczę się fizycznie, czy to na siłowni czy w jakiś inny sposób np na snowboardzie za dnia wtedy śpi się najlepiej, pozostałe rzeczy mają juz dla mnie mniejszy bądź niezauważalny wpływ na sen.  Eksperymentuj może Tobie też to pomoże :)

glimka

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 22, 2018, 07:41:45 am »
Wydaje mi się, że to światło ma głowny zły wpływ na jakość naszego snu. Bardzo wielu z nas zasypia praktycznie z nosem w smartfonie i nie jest w sumie dziwne, że nie mozemy usnac. Światło kiepsko wpływa na produkcję melatoniny, która jest hormonem snu i wspomaga zasypianie....
Inne powody to:
stres
nieodpowiednia dieta
udzielanie sobie drzemek w ciągu dnia ( takich po godzinie 16)

Czasami jeśli zaburzenia snu są bardzo duże warto jest zastanowic się nad wizytą u lekarza. Ktory skieruje na badania neurologiczne.
http://zdrowietopodstawa.eu/kiedy-warto-udac-sie-do-przychodni-zdrowia/
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2018, 07:40:51 am wysłana przez glimka »