Autor Wątek: LECZNICZA SÓL Z MORZA MARTWEGO OPINIE  (Przeczytany 1324 razy)

malarz

• Newbie
  • *
  • Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
LECZNICZA SÓL Z MORZA MARTWEGO OPINIE
« dnia: Maj 11, 2015, 02:38:24 pm »
słyszałem wiele dobrego o leczniczej soli, ale zaskoczyło mnie to, że pomaga w leczeniu bezsenności. podobno zanurzenie całego ciała w wodzie z taką solą łagodzi napięcie nerwowe, stres i właśnie pomaga zwalczyć tą okropną bezsenność. czy ktoś z was stosował takie kąpiele? są efekty?

TesterChemii

• Newbie
  • *
Odp: LECZNICZA SÓL Z MORZA MARTWEGO OPINIE
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 13, 2015, 11:18:21 am »
Czemu akurat sól z morza martwego jest niby lepsza od zwykłej soli? Niech mi ktoś to wyjaśni? Po co wlec sól z drugiego końca świata, żeby się w niej wykąpać i spuścić w wannie?:D

lotnik

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 27, 2015, 10:36:01 am »
wiem, że sól z Morza Martwego jest bogata w minerały. pomaga uzupełnić przez skórę niedobory magnezu, oczyszcza ją z zanieczyszczeń i toksyn, a także reguluje działanie gruczołów łojowych. dlatego stosuje się ją w leczeniu różnych schorzeń. słyszałem też, że kąpiel w takiej soli pomaga się zrelaksować, bo usuwa przemęczenie i ból. jednak sam tego jeszcze nie próbowałem.

juliett

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 03, 2015, 12:02:36 pm »
ja kiedyś byłam w SPA i tam właśnie poddałam się kąpieli w soli z Morza Martwego i muszę przyznać, że to było bardzo miłe doświadczenie. po wyjściu z kąpieli czułam się mega zrelaksowana, a moja skóra była bardzo miła w dotyku. czułam się niemal jak nowo narodzona :)

mamutek

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 21, 2015, 09:19:02 am »
Moim zdaniem wszystkie inne sole do kąpieli spiszą się dokładnie tak samo, bo niby co innego mają w składzie niż ta z Morza Martwego? Bardzo fajny sposób na relaks: gorąca kąpiel z solami i do tego muzyka relaksacyjna :) Na pewno świetnie relaksuje