Autor Wątek: Czy wizualizacje pomagają?  (Przeczytany 3010 razy)

DonKpe

• Global Moderator
  • Jr. Member
Czy wizualizacje pomagają?
« dnia: Kwiecień 23, 2013, 09:54:05 pm »
Czy wizualizacja może pomagać w zdobyciu czegoś? Nie zawsze można otrzymać coś czego się bardzo chce, a o czym się ciągle wizualizuje.

Mała

• Newbie
  • *
Odp: Czy wizualizacje pomagają?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 27, 2013, 04:42:18 pm »
Ja od jakiegoś czasu wizualizuję codziennie to, że jestem szczęśliwa, moje życie się układa lepiej itd.
Do tego używam afirmacji i to naprawdę chyba działa, moje życie uległo pozytywnym zmianom :)

LaosC

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 17, 2013, 11:27:06 pm »
Ja dopiero zaczynam wizualizacje, ale coś kiepsko mi się to układa. Czytałem masę opinii w sieci, że wizualizacje łatwe, a mi jakoś pomagają o wiele mniej niż na przykład hipnoza;/. Nie wiem co robię źle.
Umysł to potęga

Klaudiusz Emmerle

• EKSPERT na FORUM
  • Full Member
  • Indywidualne i grupowe sesje hipnoterapii.
    • www.hypno.pl
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 07, 2014, 02:03:21 pm »
Ja dopiero zaczynam wizualizacje, ale coś kiepsko mi się to układa. Czytałem masę opinii w sieci, że wizualizacje łatwe, a mi jakoś pomagają o wiele mniej niż na przykład hipnoza;/. Nie wiem co robię źle.

Najprawdopodobniej nic - po prostu wizualizacja działa nieco wolniej od hipnozy. Dzieje się tak dla tego, że kiedy wizualizujesz nie wyłączasz z automatu swojego wewnętrznego oporu - tworzysz jakiś pozytywny obraz, ale Twoje krytyczne myślenie (mały cichy głosik) :) cały czas mówi Ci: "to nierealne, tak nie jest"...

A hipnoza polega na wyłączeniu tego wewnętrznego krytykanta, więc działa szybko, bo nie ma oporu przed zmianą.

Możesz śmiało połączyć obie techniki dla lepszego rezultatu. Spróbuj najpierw wprowadzić się w hipnozę, a potem wizualizować.
www.hypno.pl - moja strona o hipnozie i hipnoterapii.

monikaw

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 22, 2014, 09:04:51 am »
A jaki był Was początek z wizualizacjami?

kolorowykubek

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 09, 2014, 09:04:53 am »
Wizualizacje jak dla mnie wiążą się ściśle, z prawem przyciągania. Miałam tak kiedyś, że zaczęłam sobie wizualizować, że otaczam się takimi ludźmi, pracuję na takim i takim stanowisku, robię pewne rzeczy, zwiedzam Polskę i w pewnym momencie uświadomiłam sobie, że faktycznie tak jest :)