Autor Wątek: Zmiana imienia. Dziwna sytuacja.  (Przeczytany 709 razy)

aila

• Gość
Zmiana imienia. Dziwna sytuacja.
« dnia: Styczeń 27, 2018, 12:47:36 pm »
Dziwna sytuacja, ponieważ całe życie czuję, że nadane mi imię nie jest moje. Dostałam je przypadkiem ponieważ ojciec zapomniał i dał mi imię swojej bratowej. Mijały lata z tym uczuciem i zaczęła się nasilać dawniej sporadyczna sytuacja. Ludziom też nie pasuje moje imię.
Przedstawiam się komuś ale po np 30 min. rozmowy zwracają się do mnie wszelkimi imionami ale nue pamiętają mojego. Mam błędy w dokumentach, odkręcam je ale są coraz częstsze. Ibojętne czy to ubezpieczenie, kadry, instytucje wpisywane mam imiona inne. W pracy twierdzą, że pasuje do mnie imię Dorota i nie potrafią zapamiętać mojego. Czuję, że powinnam je zmienić na to najczęściej słyszane ale nie znam konsekwencji, wpływu na moje życie. Czułam zawsze, że moje imię mnie ogranicza, hamuje, wręcz narzuca zachowanie, które mi nie pasuje, nie daje rozwoju. Zawsze czułam sie z nim źle, wstydziłam go i uważam jego odpowiedzialność za  błędy i złe wybory. Jakby przez to imię ludzie spodziewali sie osoby o pewnych cechach, a ja ich nie mam. Nie czuję z nim związku jakieś kompatybilności, integralności. Czuję, że jest mi przeszkodą. Czy ktoś zna taką sytuację? Szukam kompetentnej osoby, która mi pomoże rozwiązać ten problem. Wewnętrznie czuję się zamknięta w działaniach, w sobie, w tym imieniu.... Bywam Beata, Izą, Dorotą, Zosią, Gosią i innymi ale najczęściej Dorotą. Dziękuję za pomoc.