Autor Wątek: Czy wizualizowanie działa?  (Przeczytany 3584 razy)

Psycholożek

• Newbie
  • *
Czy wizualizowanie działa?
« dnia: Czerwiec 19, 2013, 02:00:25 pm »
Czasem jestem do tego sceptycznie nastawiony, dlatego że wizualizowanie może być trochę "marzeniem", a marzenia nie zawsze się spełniają, tylko są takim gdybaniem...

muniek

• Newbie
  • *
    • www.salontajemnic.pl
Odp: Czy wizualizowanie działa?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 19, 2013, 11:09:26 am »
Bo można sobie oczywiście gdybać, a można również wierzyć w swoje marzenia i być nastawionym na ich spełnienie.  Zauważ, że osoby, które przykładowo marzą o byciu milionerem podświadomie wiedzą, że to tylko marzenie i nie uda im się tego osiągnąć.

Robak Maciej

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 09, 2013, 08:49:14 am »
Pewnie, że działa :)

beny

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 18, 2013, 08:24:48 am »
Działą czy nie w każdym bądz razie jest bardzo przyjemne :))
Spamowałem na tym forum (między innymi stronę rafin.pl), więc zostałem zbanowany NAGRODA

Jan

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 20, 2013, 02:10:35 pm »
hmm a czy mozna sobie wizualizowac np rzeczy...erotyczne?:> to takze bedzie dzialac? Czy do tego trzeba miec spora wyobraznie? Kazdy ma taka mozliwosc?:>

feelfree

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 30, 2014, 12:06:55 pm »
jak dla mnie wizualizacje mają podobne znaczenie jak pozytywne afirmacje. dzięki nim oddziałujemy na nasza podświadomość, pomagają nam osiągnąć zamierzone cele

Oliwka88

• Full Member
  • Lubię ciekawostki, lubię świat
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 09, 2014, 08:40:11 pm »
Wizualizowanie działa, ponieważ jeśli coś dzieje się w Twojej głowie, to ma potencjał wydarzyć się w Twoim życiu.
Dlaczego tak jest? Ponieważ mózg uczy się pewnych wzorców. Z wyobrażeniem / wizualizacją jazdy super samochodem, wiąże się pewne emocje, które nasz mózg odbiera, a później chce do nich dążyć.
Dlatego zamiast wizualizować "chciałbym mieć ładny samochód", lepiej wizualizuj jaki to samochód, jaki kolor, jaką ma tapicerkę, jak pachnie. A najlepiej sobie usiąść w takim samochodzie i zobaczyć jak to jest.
Ciekawy filmik o odmrożeniach (uwaga! Mocne zdjęcia... https://www.youtube.com/watch?v=-VIECb-Bqyk )

gawronski

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 07, 2015, 09:44:46 am »
Czasem jestem do tego sceptycznie nastawiony, dlatego że wizualizowanie może być trochę "marzeniem", a marzenia nie zawsze się spełniają, tylko są takim gdybaniem...
Nie zawał bym wizualizacji marzeniami tylko... wizualizacjami? No sama nazwa wszystko tłumaczy, wyobrażasz sobie to co chcesz osiągnąć właśnie po to, żeby przez większą motywację właśnie to osiągnąć.