Autor Wątek: Co sądzicie o NLP  (Przeczytany 2073 razy)

Johny Blue

• Newbie
  • *
Co sądzicie o NLP
« dnia: Wrzesień 02, 2013, 12:29:11 pm »
Co sądzicie o NLP?
Czy rzeczywiście tak bardzo przydaje się w życiu każdego człowieka?

Mateusz

• Newbie
  • *
Odp: Co sądzicie o NLP
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 14, 2013, 04:58:14 pm »
Ja osobiście jestem zdania, że bez NLP również można sobie bardzo dobrze w życiu poradzić. Wokół tego tematu nadal jest bardzo dużo kontrowersji, wiele tematów do teraz nie wyjaśniono. Jednak jednocześnie NLP zdobywa coraz większą popularność, widać nie bez powodu ;)

Margot

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 01, 2013, 02:55:48 pm »
Przepraszam, ze zadam takie lamerskie pytanie, ale...co to jest NLP? Przejrzalem to forum i nie znalazlem na ten temat odpowiedzi...sporo czytalem o ezoteryce, praktykuje takze od czasu do czasu - ale z tym stwierdzeniem sie nie spotkalem. Pomoze ktos?

ObeeMaster

• EKSPERT na FORUM
  • Full Member
  • Out of body experience wymiata!
    • Jak realizować swoje cele
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 04, 2013, 12:53:52 pm »
NLP czyli neurolingwistyczne programowanie. Polega to na tym, że są w człowieku pewne zachowania, schematy, odczucia i wiele innych kwestii, które można kontrolować. Można w ten sposób oddziaływać na ludzkie zachowania. Niektóre rzeczy są totalnie niepojęte dla laika. Przykładowo człowiek który umie NLP, może nam powiedzieć kilka słów w stylu: "dlaczego nie możesz ruszać zdjąć tego zegarka?" i zrobi to w taki sposób, z takim gestem, z takim akcentem i wzrokiem, że okaże się iż nie potrafimy powiedzieć która godzina. W NLP krzyżuje się psychologia, elementy hipnozy i wiele kwestii które dotyczą ludzkich zachowań.

A czy to jest potrzebne w życiu? Owszem, można bez tego przeżyć jak napisał ktoś u góry, ale bez telefonu komórkowego, samochodu i komputera, też można. Ja jestem zdania, że każda nowa umiejętność znacznie ułatwia życie.
Interesuję się OOBE i praktykuję je od 5 lat.

Szoku

• Jr. Member
  • **
  • Szoku to ja - uważaj na mnie
    • Moc umysłu
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 08, 2013, 10:50:38 am »
O... w tym miejscu może wypowiedzieć się Szoku ;) Od niedawna praktykuję NLP i interesuję się tą jakże szeroką tematyką. Naprawdę nie trzeba być żadnym psychologiem, żeby docenić możliwości tej metody. Ludzie naprawdę często niepotrzebnie traktują NLP jako coś neisamowicie trudnego. Wystarczy spróbować podstawowych trików z NLP i zaraz okazuje się, że to jest jak najbardziej do ogarnięcia.