Autor Wątek: Co może przerwać LD?  (Przeczytany 3280 razy)

Magic

• Jr. Member
  • **
Co może przerwać LD?
« dnia: Wrzesień 07, 2013, 04:32:51 pm »
Cześć! (:

Niestety nie miałam przyjemności wejścia w LD. Na ogół nie mam wpływu na swoje sny, części nawet nie pamiętam (chyba że bardzo mną wstrząsną lub są wyjątkowo przyjemne). Sporo jednak słyszałam od znajomych, a zainteresował mnie jeden fakt - jakie wypadki w śnie mogą przerwać LD? Mówiono mi, że często śmierć wybudza. Ale to pewnie nie wszystko. Podzielcie się własnymi opiniami, może akurat was wybudziło coś innego?

Beniek

• Newbie
  • *
  • Lubię dźwięk pieniądza, to daje mi radość ;)
    • Forum pożyczkowe
Odp: Co może przerwać LD?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 11, 2013, 09:08:59 am »
Ciężko jest nieświadomie wybudzić się z LD (jeśli nie chcesz, to się nie wybudzisz), ponieważ masz już świadomość snu, a wtedy nie możesz w nim zginąć, bo ani upadek Cię nie zabije, ani samochód, ani nawet rozerwanie bombą atomową ;)
Kiedy pierwszy raz poczułem smak własnych pieniędzy, pomyślałem że chcę wydać je na rozwój osobisty.

Magic

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 12, 2013, 08:16:47 pm »
Ale tak na 100%? Słyszałam już różne opinie, nawet takie, że nagle LD przerodziło się w mini horror, gdzie wszystko robi się świadomie ale sen próbuje zabić. Wiele akcji, upadków, pewnie dreszczyk emocji. I właśnie zastanawia mnie czy to nadal LD, czy też już inna odmiana snu?

Sandra

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 13, 2013, 06:43:19 pm »
Na 100%. LD to właśnie świadomy sen, więc nie wybudzisz się z niego nieświadomie.
To co słyszałaś to jakieś pomówienia, w rzeczywistości wygląda to zupełnie inaczej.

Magic

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 13, 2013, 10:28:16 pm »
Powiem wam szczerze, że już nie bardzo wiem, której opinii się trzymać. Dzisiaj rozmawiałam z bardzo mi bliską osobą i jej zdanie jest jeszcze inne. Przez cały swój sen ma świadomość, że to nie jest realne i może robić co chce. Ale gdy zatrzyma się, stanie i pomyśli "To tylko sen" nagle się wybudza. Musi być ciągle w ruchu, ze świadomością, że śni. Czy może mieć to jakiś związek z doświadczeniem kontroli snu?

Dawid

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 13, 2013, 10:33:03 pm »
Ja nie doszedłem jeszcze do czegoś takiego, że cały sen był wytworem mojej wyobraźni i śniłem o czym chciałem.
Jednak właśnie wiedziałem, że to tylko sen, miałem tego świadomość i gdy chciałem się obudzić to po prostu jak gdyby nigdy nic, otwierałem oczy.
Myślę że twój znajomy musi jeszcze popracować nad tą całą kontrolą snów.

Mateusz

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 14, 2013, 05:04:23 pm »
Ja przez długi czas miałem podobnie, żyłem ze świadomością, że jestem w śnie, ale niestety często taka myśl wybudzała mnie. Tak po prostu, bez większego powodu. Z czasem próbowałem swoje świadome sny utrzymać jak najdłużej, starałem się nie trwać w pustce czy tam lata bez celu. Faktycznie nawet w snach praktyka daje bardzo wiele (:

Sandra

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 16, 2013, 12:24:40 am »
Ja żałuję że nie miałam całkowitej kontroli nad tym snem . . . :(
Po prostu miałam świadomość że śnię, mogłam się obudzić w dowolnym momencie, ale jakby te wydarzenia toczyły się same.

meditate778

• Newbie
  • *
    • dźwięki natury - darmowe nagrania
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 01, 2018, 10:09:55 pm »
a Ja gdy się ocknąłem w LD  byłem w nim przez chwilę a potem pochłonęła mnie akcja snu i często tak się działo, ale czasami miałem kontrolę przez jakieś 10 minut snu :)