Autor Wątek: Czym jest Pierścień Atlantów?  (Przeczytany 2540 razy)

Mateusz

• Newbie
  • *
Czym jest Pierścień Atlantów?
« dnia: Wrzesień 14, 2013, 10:34:05 pm »
Obiło mi się o uszy kilka informacji o Pierścieniu Atlantów. Nieco owiany tajemnicą ale podobno ma swoje magiczne właściwości. Czy ma ktoś z was nieco więcej informacji o nim? (:

cygan

• Jr. Member
  • **
Odp: Czym jest Pierścień Atlantów?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 10, 2014, 11:34:35 am »
Pierścień atlantów ma przynosic przede wszystkim szczęście a i także chronic od takich rzeczy jak zło, chronic przed kradzieżą i wszelkiego typu nieprzyjemności jakie mogą nas spotkac.

Vizard

• Sr. Member
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 21, 2014, 12:08:23 am »
Tak, a mimo to zaczępiła mnie kiedyś baba na ulicy i powiedziała, że ten pierścień atlanów który mam na palcu, może być furtką do złych mocy. Ale ludzie mają że tak powiem nasrane w głowie. Jak niby wierzyć, że kawałek srebra, który po przetopieniu, mógłby być grudką nic nieznaczącego kruszca, nagle może przenosić mnie do świata złych mocy

Oliwka88

• Full Member
  • Lubię ciekawostki, lubię świat
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 13, 2015, 01:58:33 pm »
Dla mnie pierścień atlantów to przede wszystkim fajny i prosty wzór. Nie sądzę, żeby wniósł do mojego życia aż tyle zła ile ludzie czasem mu zarzucają :d No chyba, że ludzie z Atlantydy czcili diabła...
Ciekawy filmik o odmrożeniach (uwaga! Mocne zdjęcia... https://www.youtube.com/watch?v=-VIECb-Bqyk )

ahtmar

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 11, 2015, 11:49:38 am »
Nie ma znaczenia o jakim amulecie jest mowa, żaden amulet sam z siebie nie ma mocy sprawczej.
Wszystko to, czemu przypisujemy moc sprawczą, staje się niejako naszym bożkiem, a tym samym odbieramy sobie to, co jest nasze od stworzenia świata. Człowiek, który ma pochodzenie od samego Stwórcy wierzy w to, że kamień go uzdrowi, lub pomoże mu w rozwiązaniu innych problemów, zamiast sięgnąć w głąb siebie i przyznać się do tego, iż to on jest sprawcą wszystkiego, co w jego życiu się dzieje.