Autor Wątek: Hipnoza a nauka  (Przeczytany 8501 razy)

magyx

• Jr. Member
  • **
Odp: Hipnoza a nauka
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 17, 2015, 12:30:30 pm »
Myślę, że można tak zrobić. W końcu w trakcie hipnozy nasza świadomośc jest w pewien sposób wylączana i jesteśmy bardziej podatni na sugestie. A jeśli chcemy się lepiej uczyć, można się na to "zaprogramować"
O matko! :O ale faux pas :O

wiktorek

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 21, 2015, 09:29:58 am »
Hipnoza na pewno może pomóc w procesie nauki, ponieważ mózg jest bardziej podatny na sugestie podświadome.

Ala_91

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 22, 2015, 12:30:02 pm »
Hipnoza oprócz poprawy zapamiętywania pomaga się skupić na nauce przez co robimy mniej przerw a sama nauka jest przyjemniejsza i nie odrzuca :)

Kajko

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 27, 2015, 08:57:15 am »
W trakcie hipnozy wystarczy podać odpowiednie sugestie dotyczące nauki i powinna wpłynąć głównie na samą chęć nauki, ale myślę, że na sam proces zapamiętywania też powinna pozytywnie wpłynąć tak jak to było w moim przypadku :)

krzysiekbol

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 31, 2015, 01:06:22 pm »
Hipnoza do nauki motywuje do nauki i zmienia nastawienie do niej na pozytywne, dzięki czemu uczymy się z przyjemnością i łatwością. Nauka, podczas której nie musimy walczyć sami z sobą jest dużo szybsza.

KapitanNemo

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 05, 2015, 11:47:28 am »
Wszystko da się zrobić to i dziecko zahipnotyzować też się pewnie da, chociaż na pewno dużo trudniej niż dorosłego. Nigdy nie słyszałem o takiej sytuacji żeby ktoś hipnotyzował dziecko bo przeważnie to dorośli z własnej woli poddają się hipnozie.

Rasiek

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 16, 2015, 11:12:33 am »
Hipnoterapia mająca na celu ułatwienie uczenia się składa się głównie z dwóch elementów – pierwszy to zmotywowanie człowieka do nauki, drugi to usunięcie stresu. Tak naprawdę to właśnie stres jest przyczyną wszelkich „luk” w pamięci – im bardziej jest się spiętym, tym gorzej działa nasza zdolność kojarzenia faktów i przypominania sobie rzeczy, z którymi mieliśmy styczność. Rozwiązując problem motywacji i stresu można bardzo znacznie poprawić swoje wyniki w nauce – bo będziemy bardziej zmotywowani, żeby się uczyć, ucząc się będziemy łatwiej zapamiętywać, a zdając egzaminy będziemy bardziej zrelaksowani i co za tym idzie będzie nam znacznie łatwiej przypomnieć sobie wszystko to, czego się uczyliśmy.

Mówiąc inaczej – nie chodzi o to, żeby być zahipnotyzowanym podczas nauki, tylko, żeby bardziej zmotywować się do uczenia się oraz poprawić zdolność zapamiętywania i odtwarzania zapamiętanych faktów. Samo uczenie się w stanie hipnozy nie byłoby nadmiernie skuteczne, ponieważ w hipnozie występuje często zjawisko spontanicznej amnezji hipnotycznej – mówiąc po ludzku osoba ucząca się w hipnozie może i zaprogramowałaby swoją podświadomość, ale jednocześnie świadomie zapomniałaby połowę tego, czego się uczyła.

Świetna odpowiedź Klaudiusz :)
Co raz bardziej lubię Twoje wypowiedzi. Widać, że znasz się na rzeczy - mnie hipnoza pomogła w nauce i to bardzo - głównie w nauce na pamięć

wikka

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 11, 2016, 05:10:12 pm »
Mnie hipnoza do nauki bardzo pomaga.
A więcej opinii znajdziecie w wątku http://forumezoteryczne.pl/forum-hipnoza/nagranie-hipnosencja-do-nauki-opinie-uzytkownikow/ sam tam dodałem woja odpowiedź ale macie tz sporo innych opinii osób, które stosują hipnozę do nauki

Stromex

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 15, 2016, 12:43:27 pm »
Ja w ostatnim czasie testuję nagrania właśnie z serii hipnosencja na naukę i powiem wam, że bardzo mi pomogły w kwestii koncentracji i nauki na pamięć - ogólnie też podejście do nauki, towarzyszy mi teraz taka wewnętrzna motywacja - tak to można chyba nazwać.
Uczę się i odczuwam taką satysfakcję z tego powodu :)