Autor Wątek: Efektywna nauka z hipnozą  (Przeczytany 2928 razy)

Szoku

• Jr. Member
  • **
  • Szoku to ja - uważaj na mnie
    • Moc umysłu
Efektywna nauka z hipnozą
« dnia: Październik 10, 2013, 08:23:35 pm »
Od niedawna mam taki mini system, który sobie sam ułożyłem, że przed nauką różnych rzeczy (głównie angielskiego), lekko piorę sobie mózg i wmawiam sobie różne rzeczy w stylu, żeby naukę skojarzyć z najprzyjemniejszymi rzeczami w moim życiu.

Aska

• Newbie
  • *
Odp: Efektywna nauka z hipnozą
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 15, 2013, 06:37:08 pm »
hmm ale czy to jest hipnoza?:P Jakos watpie, aby to tak sie fachowo nazywalo:> Pewnie chodzi o jakies skojarzenia albo cos takiego raczej?

GErelaxis

• Newbie
  • *
  • Oficjalny dystrybutor GErelaxis na Gerelaxis.pl
    • GErelaxis muzyka relaksacyjna
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 19, 2013, 01:41:44 pm »
To jest pewnego rodzaju autohipnoza. Nie wiem czy sama technika jest praktyczna, ale tak mniej więcej wyglądają zabawy z NLP. Skuteczność takich metod nauki jest bardzo różna, a składa się na nią masa czynników, jednak wiedz jedno: wszystko co sprawia, że czujesz się szczęśliwy, odprężony i zrelaksowany, dostarcza też masę hormonów szczęścia, a to z kolei motywuje do działania. To wielki łańcuch zależności, dlatego "miłe skojarzenia" powinny pomagać w nauce.
Zapraszam do testowania nagrań relaksacyjnych, które odmieniają nasze życie na lepsze.

adanea

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 24, 2013, 03:10:01 pm »
Ja bym to po prostu nazwała dobrze opanowaną sztuką motywacji. Hipnozą - na pewno nie.

Amaro

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 20, 2015, 11:43:14 am »
Może bliżej temu do afirmacji albo wizualizacji?

Quasimodo

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 21, 2015, 11:19:32 am »
hmm ale czy to jest hipnoza?:P Jakos watpie, aby to tak sie fachowo nazywalo:> Pewnie chodzi o jakies skojarzenia albo cos takiego raczej?
Hipnoza do nauki wygląda zupełnie inaczej :P

blinko

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 21, 2015, 08:59:16 am »
Od niedawna mam taki mini system, który sobie sam ułożyłem, że przed nauką różnych rzeczy (głównie angielskiego), lekko piorę sobie mózg i wmawiam sobie różne rzeczy w stylu, żeby naukę skojarzyć z najprzyjemniejszymi rzeczami w moim życiu.

Tutaj masz konkretne nagrania nauka z hipnozą - ja sam z nich korzystam i bardzo mi pomogły szczególnie w nauce na pamięć :)
Tak więc polecam do efektywnej nauki :)

Jadka

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 01, 2017, 01:32:29 pm »
Prawda. Uczyłam się z hipnozą do nauki, temat bardzo ciekawy, bardzo dobrze na mnie działają tego typu zabiegi, każdemu polecam przetestowanie.