Autor Wątek: Wizualizowanie negatywnych rzeczy  (Przeczytany 3274 razy)

Szoku

• Jr. Member
  • **
  • Szoku to ja - uważaj na mnie
    • Moc umysłu
Wizualizowanie negatywnych rzeczy
« dnia: Październik 16, 2013, 03:59:49 pm »
Czy Waszym zdaniem wizualizowanie negatywnych rzeczy może przyczynić się do osiągnięcia pozytywnego efektu?

Np. wizualizuję, że jakiś produkt jest "zły", obrzydzam go sobie tylko po to aby go nie jeść.

Podpowiem Wam, że w moim przypadku się udało, ale podobno zasada jaką stosowałem jest zła i nasza podświadomość jej nie toleruje, gdyż podświadomość stara się eliminować negatywne rzeczy, a znacznie łatwiej przyswaja "obejścia".

Przykładowo zamiast mówić jej: nie lubisz pizzy bo jest niezdrowa, o wiele lepiej zadziała: zamiast jeść pizze, lepiej zjeść szpinak, który jest znacznie zdrowszy i smaczniejszy.
To tylko przykład. A jakie jest wasze zdanie?

Vizard

• Sr. Member
Odp: Wizualizowanie negatywnych rzeczy
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 25, 2013, 10:05:47 am »
Ciężko stwierdzić jak silna jest wizualizacja i sama wizja. Realna wizja śmierci podobno może zmotywować, ale jakieś choroby itd. to wszystko nas nie dotyczy. Zazwyczaj ludzie lekko się wystraszają, ale za 2 - 3 już wracają do starych nawyków.
Na dwoje babka wróżyła.

Oliwka88

• Full Member
  • Lubię ciekawostki, lubię świat
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 09, 2014, 08:41:48 pm »
Kiedyś widziałam takie wizualizacje w formie nagrania "na swoim pogrzebie", która pokazuje Ci sytuację w której nie ma Cię na świecie i zastanów się co udało Ci się osiągnąć.
Nawet budujące.
Ciekawy filmik o odmrożeniach (uwaga! Mocne zdjęcia... https://www.youtube.com/watch?v=-VIECb-Bqyk )

Krymski

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 19, 2014, 01:54:40 pm »
Raczej złe rzeczy, to złe emocje, to strach, to brak motywacji, to ucieczka własnych emocji. Generalnei na dłuższą metę to źle działa. Może jakaś terapia szokowa - owszem, ale nic na dłużej.

Vizard

• Sr. Member
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 02, 2015, 02:19:41 pm »
Różnie to działa. Strach a motywacja różnie ze sobą współpracują. Wszystko zależy od tego jak ten strach i te złe rzeczy zostaną przedstawione. Na pewno nie ma co przesadzać, bo dobrych emocji to nie stworzy w nas. Lepiej szukać w sobie hormonów szczęścia. Dlatego podtrzymuję swoje wcześniejsze zdanie, że różnie to bywa.

Gdyby na przykład była u mnie taka wizualizacja, że gdy czegoś nie zrobię, to moje dziecko będzie głodne, to na pewno wtedy wezmę kubeł zimnej wody i co by się nie działo, to zmotywuje mnie to do pracy.

Z drugiej strony, wyobrażacie sobie codziennie taką presję? Twoje dziecko będzie głodne, Twoje dziecko będzie głodne... I w końcu nie wytrzymacie.

PanŻółw

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 04, 2015, 02:23:08 pm »
Myślę że mogło by podziałać tak samo jak w przypadku nałogów. Wizualizować sobie że papierosy są niesmaczne i nie palić

vege_Bolek

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 27, 2018, 02:45:06 pm »
Jest to jedna z technik przyciągania, jeśli wyślesz właściwy komunikat osiągniesz taki efekt o jakim mówisz. Trzeba jednak uważać na jego formę. Bo często możemy zwizualizować coś czego nie chcemy i to się sprawdza. Musimy przykładać dużą wagę nie tylko do tego co mówimy ale i myślimy.