Forum ezoteryczne

Forum ezoteryczne => Forum medytacja => Wątek zaczęty przez: Kalemczyk w Czerwiec 02, 2017, 04:52:01 pm

Tytuł: Autohipnoza/medytacja, skutek uboczny?
Wiadomość wysłana przez: Kalemczyk w Czerwiec 02, 2017, 04:52:01 pm
Witam wszystkich serdecznie!

Mam bardzo ważne pytanie. Otóż od niedawna zacząłem swoją przygodę z medytacją oraz autohipnozą. Jako kompletny laik, używałem kilku dostępnych nagrań ułatwiających te praktyki. I tu pojawił się pewien problem. Od pewnego czasu budzę się w środku nocy i zaczynam robić rzeczy, których nie pamiętam po przebudzeniu następnego dnia. Doszło nawet do tego, że używałem telefonu podczas tego "transu" i paliłem papierosa ;D. Kompletnie tego nie pamiętając. Zastanawiam się czy jest to w jakiś sposób związane z nieumiejętnym prowadzeniem tych praktyk? Zaznaczam, że nigdy dotąd nie miałem takich problemów. Pozdrawiam i liczę na jakieś opinie.
Tytuł: Odp: Autohipnoza/medytacja, skutek uboczny?
Wiadomość wysłana przez: ryqez94 w Czerwiec 14, 2017, 09:44:17 pm
Cześć Kalemczyk!

Jako starszy brat, mogę Ci powiedzieć, że lunatykowanie bywa całkiem zabawne, widząc młodszego siebie wstającego w nocy i robiącego dziwne rzeczy. Uważaj z tym paleniem! Najlepiej zamknij zapalniczkę i papierosy w bezpiecznym miejscu, przed pójściem spać :)

Jako hipnoterapeuta, problemy na tle snu i lunatykowania są jasnym znakiem zaburzenia faz snu, w szczególności paraliżu - zazwyczaj występują na tle stresowym. Nie ma to nic wspólnego z autohipnozą i medytacją, nie martw się tym :)

Zastanów się, czy teraz doświadczasz okresu w Twoim życiu, który może być dla Ciebie bardziej stresujący (egzaminy? matury?)

Opowiedz mi jakich nagrań słuchasz, być może będę w stanie Ci coś więcej powiedzieć.