Forum ezoteryczne i afirmacje

Forum ezoteryczne => Ogólnie o ezoteryce => Wątek zaczęty przez: Stanisław Kwasik - Szkoła Rozwoju Duchowego Zamość w Listopad 14, 2013, 12:04:01 pm

Tytuł: Mistrzostwo duchowe dla sportu
Wiadomość wysłana przez: Stanisław Kwasik - Szkoła Rozwoju Duchowego Zamość w Listopad 14, 2013, 12:04:01 pm
Czy Polska może na mistrzostwach olimpijskich zdobyć worek medali, a w piłce nożnej mistrzostwo świata? Bez wątpienia tak, problem jest nie w braku środków finansowych, ale w umysłach ludzi odpowiedzialnych za sport - myślę tu o urzędnikach, trenerach, działaczach, ale i dziennikarzach sportowych. Na mojej stronie internetowej prowadzę dział "Sport", na który zapraszam. Tam wyjaśniam moje rozumienie istoty rzeczy. Jestem przekonany, że w Polsce jest wystarczająca liczba osób ze środowiska sportowego, która szuka takiego rozumienia tematu, jaki ja prezentuję. Pracowałem z wieloma sportowcami i oni osiągali dzięki tej pracy lepsze wyniki. Jest to rezerwa możliwa do podjęcia natychmiast. Zapraszam do dyskusji.
Tytuł: Odp: Mistrzostwo duchowe dla sportu
Wiadomość wysłana przez: Bruno w Listopad 16, 2013, 11:23:55 am
Niestety, ludzie nie sa otwarci na cokolwiek, co nie jest fizyczne, a jest psychiczne. Wiadomo, ze spora czesc sukcesow, wynikow itp - bierze sie oprocz treningu oczywiscie i umiejetnosci, rowniez z mocy psychicznej danego sportowca.
Tytuł: Odp: Mistrzostwo duchowe dla sportu
Wiadomość wysłana przez: Stanisław Kwasik - Szkoła Rozwoju Duchowego Zamość w Listopad 16, 2013, 11:08:45 pm
Bruno, tu nie chodzi o to, co fizyczne czy psychiczne. Z tym, co psychiczne to do umysłów sportowych jeszcze można dotrzeć. Mnie chodzi o to, co jest duchowe. A tu jest już mur, beton. Idziemy, wchodzimy na wyższe poziomy, tak jakbyśmy we wieżowcu przechodzili z piętra na piętro, coraz wyżej. Tak rozwijając się, idąc na coraz to wyższe poziomy, rozwijamy się duchowo, stajemy się dojrzali emocjonalnie, ale też przekonstruowujemy cały organizm, ciało i kości. W sporcie jesteśmy wtedy zdolni osiągnąć doskonałe rezultaty, ale ta droga zaprzecza całej mordędze treningowej, której trenerzy nauczyli się na akademiach wychowania fizycznego. Po to założyłem ten wątek o tematyce sportowej, żeby drążyć. Kropla po kropli, a w kamieniu będzie dołek.
Tytuł: Odp: Mistrzostwo duchowe dla sportu
Wiadomość wysłana przez: Prezes w Listopad 20, 2013, 01:03:40 am
w jaki sposób była by możliwość aby piłkarze zaczęli w końcu odnosić sukces? na ich grę to nawet już patrzeć się nie chce.
Tytuł: Odp: Mistrzostwo duchowe dla sportu
Wiadomość wysłana przez: Stanisław Kwasik - Szkoła Rozwoju Duchowego Zamość w Listopad 20, 2013, 05:07:16 pm
Polska nie ma takich zasobów piłkarskich jak Niemcy, Hiszpania, Brazylia, Włochy. Ani kadry, młodzieży piłkarskiej, ani środków finansowych. W mojej praktyce uzdrowicielskiej, ezoterycznej wypracowałem metody, jak podnieść sprawność sportowców, żeby znacząco poprawili wyniki, czy to w sportach indywidualnych, czy drużynowych. W dużym stopniu opisałem je na mojej stronie internetowej w dziale "Sport". Napisałem też listy w ubiegłym roku do Cezarego Kucharskiego i Waldemara Fornalika, niestety nie odpisali mi, jestem przekonany, że gdyby W. Fornalik podjął ze mną współpracę, bylibyśmy w Brazylii. W tym roku, w październiku, napisałem obszerny list do Zbigniewa Bońka, czekam na odpowiedź. Problemem nie jest to, że są tu potrzebne jakieś pieniądze, bo gdybym podniósł wartość piłkarza z 1 mln euro na 10 mln euro, to różnicą kwot, czyli 9 mln euro można by obdzielić wszystkich, włącznie z pokryciem kosztów na założenie specjalistycznego ośrodka. Problemem jest to, że możni sportu nie chcą ze mną rozmawiać. Czyli jest pole do działania dla kibiców, żeby ich przekonać.
Tytuł: Odp: Mistrzostwo duchowe dla sportu
Wiadomość wysłana przez: Vizard w Listopad 20, 2013, 07:04:49 pm
Stanisław, a może opiszesz jak mniej więcej wygląda taka terapia u Ciebie. Nie chodzi o to, żebyś zdradzał tajemnice, ale opowiedz jak to wygląda. Przychodzi sportowiec i mówi - chcę bić rekordy. Co dalej?
Tytuł: Odp: Mistrzostwo duchowe dla sportu
Wiadomość wysłana przez: Stanisław Kwasik - Szkoła Rozwoju Duchowego Zamość w Listopad 20, 2013, 09:41:33 pm
Ja nie mam tajemnic, boję się tylko jednego, żeby ktoś, kto tego robić nie potrafi, nie ogłosił się mistrzem w tej dziedzinie i nie narobił brudu, bo w ten sposób zniszczyłby cały mój zamysł. Praca z energiami o wysokich częstotliwościach wymaga od prowadzącego głównie jednego: żeby sam był na tych częstotliwościach. I to nie deklaratywnie, tylko ten poziom w swoim rozwoju osiągnął. Ja pracuję nad sobą ponad 30 lat, a są tacy, zważywszy na bezrobocie, co ukończą kurs sobotnio-niedzielny i mówią, że też potrafią.
Ale do rzeczy: "Przychodzi sportowiec i mówi - chcę bić rekordy. Co dalej?"- Kładzie się on na leżance, ja mu podaję energię na poziomie moich wibracji i on wchodzi w trans. Nie jest to hipnoza. Tylko w tej mojej energii docieram do jego tajemnic. Na tle tej energii pokazują się różne blokady. Np.: jest embrionem skulonym w łonie matki, niby rzecz normalna, ale jak każę mu się w to wczuć, to on czuje, że jest cały zdrętwiały. Jest to pamięć tego zdrętwienia z łona matki. Ale tego zdrętwienia zwykły człowiek nie odnotowuje, choć jakoś mu szkodzi, natomiast dla sportowca to zdrętwienie jest spętaniem, on też sobie tego nie uświadamia, jednak na wyniki negatywnie - rzecz jasna - to wpływa. Jeśli ten płód jest płci męskiej, to dodatkowo ma on zdrętwiałe jądra, czyli ma mniej testosteronu, a przez to jest mniej wojownika, mężczyzny. Z wszystkich artykułów na mojej stronie wypływają takie informacje.
Tytuł: Odp: Mistrzostwo duchowe dla sportu
Wiadomość wysłana przez: Prezes w Listopad 21, 2013, 12:34:36 am
wychodzi na to, że Pan proponuje a oni osiągając takie wyniki jak wszyscy widzimy nawet nie raczą odpisać na list. a jeżeli by się udało to czy każdy sportowiec musiał by przyjechać do Pana czy odległość miała by znaczenia?
Tytuł: Odp: Mistrzostwo duchowe dla sportu
Wiadomość wysłana przez: Stanisław Kwasik - Szkoła Rozwoju Duchowego Zamość w Listopad 21, 2013, 08:06:40 am
Tak to niestety jest, to co najprostsze, bywa najtrudniejsze do wdrożenia i do zrozumienia. Oczywiście, jest możliwa praca na odległość. Mogę ja posyłać energię sportowcowi. Może on przez telefon ze mną rozmawiać i energię otrzymywać. Może też przyjechać do mnie jego matka i przerabiać okres, kiedy była z nim w ciąży. No bo ona najlepiej przecież wie, co doświadczała, będąc z nim w ciąży. Może być też brana pod uwagę jeszcze jedna opcja: mam ośrodek i na etacie kilka, kilkanaście osób, nazwijmy ich roboczo: asystentów-mediów. Są to osoby uzdolnione mediumistycznie i one wczuwają się w sportowców i pracują nad nimi. To rozwiązanie jest najbardziej optymalne, przy założeniu, że miałbym swoim działaniem objąć bardzo dużą grupę sportowców.
Tytuł: Odp: Mistrzostwo duchowe dla sportu
Wiadomość wysłana przez: Wiktoria w Listopad 22, 2013, 05:24:16 pm
Proszę powiedzieć jak to jest. Jeżeli Pan pracuje nad sportowcem, to efektem jest to, że jego organizm ma większy potencjał sił fizycznych i dzięki temu osiąga wyższe wyniki? Cy też dzięki energii, którą zostaje zasilony tak jakby zmienia się jego los, że może spełniać swoje marzenia. Już wiem, że jest to w wyniku rozwoju duchowego. Ale na jakim poziome jest ta zmiana. Bo jak rozumiem, zamiast sportowca można podstawić tutaj też innego pacjenta, który w jakiejś dziedzinie życia chce być lepszy.
Tytuł: Odp: Mistrzostwo duchowe dla sportu
Wiadomość wysłana przez: Stanisław Kwasik - Szkoła Rozwoju Duchowego Zamość w Listopad 22, 2013, 09:00:34 pm
Ależ oczywiście, to dotyczy wszystkich ludzi, wszystkich profesji. Na przykład bardzo dobre wyniki osiągam w pracy z uczniami. Jak uczeń jest zablokowany na szkołę, dla niego szkoła jest trudna, nudna i niepotrzebna, to nic mu do głowy nie wchodzi. Jak ucznia przeprogramuję, wprowadzę informację, że szkoła jest łatwa, lekka i przyjemna, to uczeń się zmienia i zaczyna się nie tylko dobrze się uczyć, ale i lubi się uczyć. Jeszcze w 1994 r. napisałem artykuł: "Szkoła bez repetentów" - nie wywołał jakiegokolwiek zainteresowania. Poniżej link do niego. Na mojej stronie jest jeszcze kilka innych artykułów poświęconych uczniom. Wróćmy do sportu, tu wszystko jest ostre: jest wynik alko go nie ma. Jeśli dostałbym kilku najlepszych polskich sprinterów, a biegają oni na  100 m w 10,4 sek. i dzięki mojej pracy biegaliby przynajmniej o pół sekundy szybciej, a może i więcej, to liczyliby się w świecie. To samo dotyczy długodystansowców, chodzi o to, żeby pokonali Etiopczyków i Kenijczyków. Gdyby tak się stało, wszystko byłoby oczywiste, nikt by nie negował metod mistrzostwa duchowego. Oczywiście przełożone na ogół społeczeństwa, dałoby ogromne przyspieszenie w rozwoju.

http://www.uzdrawianie.kwasik.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=113:17-szkoa-bez-repetentow&catid=38:artykuy&Itemid=89
Tytuł: Odp: Mistrzostwo duchowe dla sportu
Wiadomość wysłana przez: Anabella w Listopad 24, 2013, 07:36:41 pm
Jeżeli  sportowiec boi się osiągnąć sukces. Co wtedy?  Jest Pan w stanie mu pomóc?
Tytuł: Odp: Mistrzostwo duchowe dla sportu
Wiadomość wysłana przez: Stanisław Kwasik - Szkoła Rozwoju Duchowego Zamość w Listopad 24, 2013, 09:20:35 pm
Jeśli sportowiec boi się osiągnąć sukces, czyli ma lęk przed sukcesem, to trzeba usunąć ten lęk przed sukcesem i przeprogramować go na człowieka, sportowca sukcesu.
Tytuł: Odp: Mistrzostwo duchowe dla sportu
Wiadomość wysłana przez: Bartłomiej Krasuski w Grudzień 06, 2013, 09:48:26 pm
Nazywam się Bartłomiej Krasuski, ur. 05.06.1991 roku.  Jestem bokserem wagi ciężkiej - do 91 kg. Ze Stanisławem Kwasikiem współpracuję od lutego 2012 roku. W 2013 r. zdobyłem: brązowy medal mistrzostw Polski seniorów, brązowy medal młodzieżowych mistrzostw Polski, srebrny medal pucharu Polski. Stanisław prowadzi mnie na drodze mistrzostwa duchowego. Przebudowujemy moje ciało i umysł, a także ducha na mistrza w boksie. Rozwijam się nie tylko na płaszczyznach: fizycznej, emocjonalnej i duchowej, ale również na intelektualnej. Studiuję budownictwo, jestem na IV roku. Gdy rozpoczynaliśmy współpracę, postawiliśmy sobie cele: zdobycie medalu na olimpiadzie i ukończenie przeze mnie studiów. Gdy się spotkaliśmy pierwszy raz, byłem w okropnym dole, chciałem zrezygnować ze studiów i ze sportu oraz wyjechać z Polski. Dzięki Stanisławowi złapałem równowagę w życiu i dążę do celu. Dziękuję Stanisław - mój Mistrzu!
Tytuł: Odp: Mistrzostwo duchowe dla sportu
Wiadomość wysłana przez: Stanisław Kwasik - Szkoła Rozwoju Duchowego Zamość w Grudzień 28, 2013, 06:23:21 pm
Zapraszam do dyskusji. Każdy z Was ma przecież własne przemyślenia, opinie, w jaki sposób można wykorzystać w sporcie, i nie tylko, to co proponuję. Jak przełamać opór materii, aby wdrożyć w życie możliwości, jakie daje praca z głębią człowieka.
Tytuł: Odp: Mistrzostwo duchowe dla sportu
Wiadomość wysłana przez: Stanisław Kwasik - Szkoła Rozwoju Duchowego Zamość w Luty 03, 2014, 01:14:31 pm
Informuję Forowiczów zainteresowanych sportem, że na mojej stronie internetowej w dziale "sport" zamieściłem listy do Zbigniewa Bońka, Cezarego Kucharskiego i Waldemara Fornalika. Na listy te nie otrzymałem odpowiedzi. W listach tych wyjaśniam w jaki sposób mistrzostwo duchowe może wpłynąć na poprawę wyników w sporcie. Jeśli ktoś z Was ma znajomych sportowców lub trenerów, to zapoznajcie ich z tymi listami i z momi tekstami w ogóle. W ten sposób może  przełamie się choć trochę tę barierę niemożności. Poniżej link do tych artykułów.

http://www.uzdrawianie.kwasik.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=188:8-listy-do-bonka-kucharskiego-fornalika&catid=43:sport&Itemid=93
Tytuł: Odp: Mistrzostwo duchowe dla sportu
Wiadomość wysłana przez: Scarlet w Luty 11, 2014, 11:01:15 pm
Witam wszystkich na forum.Zakładając że nasi sportowcy po przepracowaniu u pana przywieźli by z Soczi dużo medali tak?Jedno złoto już by tak nie błyszczało samo?Drużyny były by leprze?

Tytuł: Odp: Mistrzostwo duchowe dla sportu
Wiadomość wysłana przez: Stanisław Kwasik - Szkoła Rozwoju Duchowego Zamość w Luty 11, 2014, 11:31:48 pm
Tak, właśnie tak. Gdyby polska reprezentacja w Soczi zdobyła dużo medali, powiedzmy ze 20, to ranga kraju w świecie byłaby wyższa. To samo, gdyby w połowie roku 2012 W. Fornalik odpowiedział na mój list i by nawiązał ze mną współpracę, to jechalibyśmy do Brazylii, nie po to, aby wyjść z grupy, ale realnie walczyć o tytuł. To byłaby również wspaniała promocja naszego kraju. Z tego co widzę, głową muru nie przebiję, ale są zawodnicy, trenerzy, właściciele klubów, którzy poszukują takich jak ja. Bartek Krasuski odnalazł mnie w internecie i od dwóch lat współpracujemy.
Tytuł: Odp: Mistrzostwo duchowe dla sportu
Wiadomość wysłana przez: Stanisław Kwasik - Szkoła Rozwoju Duchowego Zamość w Marzec 15, 2014, 04:42:13 pm
Z przyjemnością informuję, że mój podopieczny Bartłomiej Krasuski odniósł kolejny sukces, zdobywając tytuł wicemistrza Polski seniorów w boksie w wadze ciężkiej w roku 2014, które to mistrzostwa odbyły się w Kaliszu.
Tytuł: Odp: Mistrzostwo duchowe dla sportu
Wiadomość wysłana przez: Anabella w Marzec 15, 2014, 06:02:40 pm
Gratulacje! Życzę kolejnych sukcesów!  :)
Tytuł: Odp: Mistrzostwo duchowe dla sportu
Wiadomość wysłana przez: Martini w Kwiecień 04, 2014, 10:45:22 am
  Kiedyś osoba biorąca udział w maratonach ulicznych zwierzyła się, że bierze udział bo w czasie biegu wchodzi w zmieniony stan świadomości. Widziałam też jak niedawno w ME  piłki ręcznej, bramkarz Wichary obronił wszystkie strzały na bramkę, jak w transie. Czy bokser też może uprzedzać jakby zamiar przeciwnika? Na ile kontakt z podświadomością pomaga dla sportowca? 
Tytuł: Odp: Mistrzostwo duchowe dla sportu
Wiadomość wysłana przez: Stanisław Kwasik - Szkoła Rozwoju Duchowego Zamość w Kwiecień 04, 2014, 12:25:58 pm
Oczywiście - po pracy ze mną - bokser, czy jak każdy inny sportowiec, czy jak po prostu każdy inny człowiek, to nowa jakość. Nowa konstrukcja psychofizyczna. U boksera ważna jest zdolność do odczytywania tego, co zamierza przeciwnik, szybkość reakcji i szybkość ciosu. Ważne jest też utrzymanie wagi ciała, tu przydaje się moje doświadczenie w odchudzaniu.
Tytuł: Odp: Mistrzostwo duchowe dla sportu
Wiadomość wysłana przez: Kasjana w Kwiecień 05, 2014, 09:07:18 pm
   Waga ciała w sporcie jest ważna ale mnie się wydaje, że ważne jest też (szczególnie w boksie) to nie bać się przyjąć ciosu jak również zadawać ciosy. Trzeba mieć mocną psychikę żeby uprawiać taki sport i dlatego ważne jest rozwijać się, wspomagać duchowo, nastawiać się na wygraną, sukces, wzmacniać swoje poczucie wartości. Mam też pytanie czy sportowiec musi wyeliminować cały swój strach i lęk przed walką czy może jest on w jakimś stopniu pomocny w walce z przeciwnikiem. A tak na marginesie myślę, że jest to dobry pomysł żeby sportowcy korzystali z pomocy Mistrza Duchowego a wtedy jak miło by usłyszeć o polskich sportowcach w radiu i tv na całym świecie. Pozdrawiam
Tytuł: Odp: Mistrzostwo duchowe dla sportu
Wiadomość wysłana przez: Stanisław Kwasik - Szkoła Rozwoju Duchowego Zamość w Kwiecień 05, 2014, 09:19:57 pm
Pewnie, że dobrze byłoby, gdyby polscy sportowcy zdobywali więcej medali na arenie światowej. Trudno ich przekonać, że metodami mistrzostwa duchowego można tych medali przysporzyć. Całego strachu i lęku to się nigdy nie wyeliminuje. Coś zawsze zostanie. Strach i lęk nie mogą paraliżować, bo w ten sposób ograniczają.
Tytuł: Odp: Mistrzostwo duchowe dla sportu
Wiadomość wysłana przez: Kasjana w Kwiecień 10, 2014, 12:39:38 am
  Pisze Pan, że trudno jest przekonać sportowców i ich trenerów do korzystania z metod mistrzostwa duchowego do polepszenia wyników w sporcie. Wiem, że niewiele  osób interesuje się rozwojem duchowym, ezoteryką (np. wśród moich znajomych prawie wcale) więc może to głównie z nieznajomości "tematu" Rozwój Duchowy nie chcą się angażować w coś czego nie znają. Myślą pewnie, że to strata czasu.
Tytuł: Odp: Mistrzostwo duchowe dla sportu
Wiadomość wysłana przez: Stanisław Kwasik - Szkoła Rozwoju Duchowego Zamość w Kwiecień 10, 2014, 01:58:35 pm
Pracowałem z wieloma sportowcami i wyniki były widoczne. Jeśli trenerzy i działacze powzięli wiadomość o mojej skuteczności, to dlaczego nie chcieli, aby ich podopieczni osiągali lepsze wyniki? A może bali się śmieszności? Czegoś tam jeszcze?
Tytuł: Odp: Mistrzostwo duchowe dla sportu
Wiadomość wysłana przez: Kasjana w Kwiecień 11, 2014, 12:24:47 am
   No właśnie dużo tu zależy od trenera, który prowadzi, motywuje i doradza i nie rozumiem tak  jak Pan czego się obawiają?. Miejmy nadzieję, że zmienią zdanie.
Tytuł: Odp: Mistrzostwo duchowe dla sportu
Wiadomość wysłana przez: Stanisław Kwasik - Szkoła Rozwoju Duchowego Zamość w Kwiecień 11, 2014, 10:24:51 am
Trenerzy traktują sportowców jak zespół mięśni, ścięgien, stawów, kości, narządów. Niektórzy dodadzą do tego jeszcze psychikę. Ale o jakiejś głębi, o mistyce, reinkarnacji... to może jakiś pojedynczy trener czy działacz by się znalazł. I ja właśnie szukam takich trenerów, działaczy, zawodników.
Tytuł: Odp: Mistrzostwo duchowe dla sportu
Wiadomość wysłana przez: Kasjana w Maj 01, 2014, 06:14:56 pm
    Właśnie przeczytałam na Pańskiej stronie "Szkoły rozwoju Duchowego" listy wysłane przez Pana do Z. Bońka, C. Kucharskiego i W. Fornalika. Bardzo obrazowo i dokładnie napisał Pan w jaki sposób mógłby Pan pomóc zawodnikom odnosić sukcesy w sporcie a jednak nikt Panu nie odpisał. Nawet nie odpisali Panu dlaczego nie chcą z Panem współpracować. A przecież są tam informacje z jakimi sportowcami Pan pracował i jakie rezultaty osiągnęli sportowcy z tej współpracy. Co można jeszcze zrobić?. 
Tytuł: Odp: Mistrzostwo duchowe dla sportu
Wiadomość wysłana przez: Stanisław Kwasik - Szkoła Rozwoju Duchowego Zamość w Maj 01, 2014, 08:48:53 pm
No właśnie, dlaczego nawet nie odpisali, że nie są zainteresowani współpracą ze mną, z jakiegoś tam powodu. Przez to pokazaliby się, jako ludzie kulturalni. Pozostało mi już tylko jak najszerzej upublicznić moją wiedzę, możliwości, propozycje. Szukam dotarcia do bezpośrednio zainteresowanych, do sportowców i do kibiców. Jeśli są wśród forowiczów kibice, to bardzo proszę o włączenie się w propagowanie mojej idei, bo przecież wszyscy lubimy, jak nasi sportowcy zdobywają medale i biją rekordy.
Tytuł: Odp: Mistrzostwo duchowe dla sportu
Wiadomość wysłana przez: Anabella w Maj 01, 2014, 09:14:49 pm
Dlaczego decydenci sportu nie chcą przyjąć proponowanych przez Stanisława Kwasika propozycji? Wydaje mi się, że wiele zakazów wprowadzają w naszą podświadomość rodzice, nie zdając sobie sprawy, że nas w ten sposób blokują i ograniczają.  Najbardziej intensywnie  to trwa w czasie jak dzieci są małe. Taką informacje przekazali im ich przodkowie.
Tytuł: Odp: Mistrzostwo duchowe dla sportu
Wiadomość wysłana przez: Stanisław Kwasik - Szkoła Rozwoju Duchowego Zamość w Maj 03, 2014, 09:07:47 pm
Owszem, rodzice też. Myślę, że najbardziej oporny jest schemat kulturowy, oparty na tradycji, przepisach, procedurach, gdzie wyjście poza te schematy jest niemożliwe. A to dlatego, że umysły są tak zaprogramowane, niezdolne do szerszego spojrzenia, a z drugiej strony mamy do czynienia z lękiem, niechęcią wobec nowego, nieznanego, że może zostać to przyjęte jako śmieszność.
Tytuł: Odp: Mistrzostwo duchowe dla sportu
Wiadomość wysłana przez: Stanisław Kwasik - Szkoła Rozwoju Duchowego Zamość w Lipiec 19, 2014, 12:05:37 pm
A może Forowicze podpowiedzą coś, w jaki sposób przełamać ten opór materii, by ruszyło z tym sportem? Forowicze to też kibice i zapewne chcieliby oglądać transmisje sportowe, gdzie nasi przynoszą nam chwałę w większym stopniu, niż dotychczas.